Aké slnečné okuliare si vybrať ?

V tomto článku si bližšie povieme aké slnečné okuliare by sme si mali vybrať, podľa typov a farieb okuliarových šošoviek ( sklíčok ), pretože mať slnečné okuliare počas jasného dňa je skvelá vec, ktorá má za úlohu chrániť naše oči pred škodlivým UV žiarením!

Ako teda fungujú naše slnečné okuliare?

Nie je to len o tmavom odtieni okuliarovej šošovky a výbere správneho rámu. Každá šošovka má iné účinky a vedieť, ktoré na čo slúžia Vám pomôže vybrať si slnečné okuliare, ktoré sú pre Vás najvhodnejšie!

Okuliarové šošovky s farbou 85% hnedá

Vyzerajú v rámoch skvelo, ale vedeli ste, že skutočne slúžia a aj majú nejaký účel?

Majú rôzne farby a v okuliarových rámoch samozrejme aj iné tvary či veľkosti.

Ak sú vaše okuliarové šošovky jantárovej či žltej farby sú vhodné pre exteriérové aktivity – najmä snežné športy. Odfiltrujú modré svetlo, ktoré nám nepríjemne bije do očí. S polarizačným filtrom zvyšujú kontrast a zlepšujú naše vnímanie hĺbky, čo nám pomáha vidieť zmeny v teréne, napríklad na zasneženom svahu.

Fialové alebo ružové okuliarové šošovky vytvárajú väčší kontrast medzi objektmi a modrým alebo zeleným pozadím, čo ich robí ideálnymi pre vodné lyžovanie a lov! No ak by ste radšej vsadili na klasické farby, mohli by ste uprednostniť hnedé sivé alebo zelené. Zelená nezmení veľa farieb, ktoré vidíte, ale stále filtruje modré svetlo.

Vplyv okuliarových šošoviek so zrkadlovou úpravou

Zrkadlové okuliarové šošovky

Ak máte radi vzhľad slnečných okuliarov so zrkadlovou úpravou ako napríklad model slnečných okuliarov Aviator, sme tu s vami. Podobne ako farebné šošovky tak aj zrkadlové šošovky majú väčší úžitok ako len obyčajný vzhľad.

Výrazne znižujú množstvo svetelných lúčov, ktoré sa dostanú do vašich očí, pretože väčšina z nich sa odrazí od zrkadlového povrchu okuliarovej šošovky. Vďaka tomu sú skvelé pre piesčité podmienky hory, sneh a taktiež k vode. Slnečné okuliare sú tiež veľmi vhodné pre extrémne športy.

Zbavte sa oslnenia s polarizovanými okuliarovými šošovkami

Polarizačné slnečné okuliare

Ak chcete slnečné okuliare, ktoré eliminujú oslnenie, polarizované šošovky sú pre Vás správnou voľbou.

V princípe fungujú ako okná so žalúziami. Svetlo je schopné vstúpiť len z určitých smerov, to znamená, že žiadne svetlo, ktoré sa odrazilo od horizontálnych povrchov ako je voda alebo blízke auto, nemôže prejsť a zraniť vaše oči!

Slnečné okuliare s polarizovanými šošovkami majú tendenciu byť drahšie ako iné typy, ale uľahčujú jazdu autom počas svetlého dňa a sú také úžasné. Ako sa pozerá cez polarizačné okuliare ? 

Pozrite si toto krátke video

Dajte si pozor na lacné slnečné okuliare

Ceny na kvalitných slnečných okuliaroch môžu niekedy odradiť. Preto sa veľa ľudí uchyľuje ku kúpe slnečných okuliarov z drogérie lekární alebo obchodov so šatami. S pocitom ako výhodne nakúpili nosia tieto slnečné okuliare, ktoré im škodia, kedže často nemajú ani UV filter. Sú bez záručného a pozáručného servisu bez možnosti objednania náhradného dielu či úpravy.

Ak máte stále nejaké otázky o tom, aké druhy slnečných okuliarov by boli pre vás vhodné, opýtajte sa svojho očného optika. Pomôžu Vám zabezpečiť, aby ste získali slnečné okuliare, ktoré chránia vaše oči najlepšie. Najmä vám pomôžu uistiť sa, že slnečné okuliare ponúkajú plnú ochranu pred UV žiarením!

Slnečné okuliare z našej ponuky

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *